Regulamin rozgrywek badmintona

LIGA MASTERS

 1. Mecze ligi Masters w badmintona rozgrywane są systemem każdy  z każdym, po dwa mecze w jednej turze rozgrywek.
 2. Minimalna liczba graczy to 6, maksymalna 10.
 3. Mecze są rozgrywane  do dwóch wygranych setów, punktacja do 21.
 4. Zawodnicy zakwalifikowani do rozgrywek powinni sami umawiać się między sobą na rozegranie meczów w dogodnych dla siebie terminach.
 5. Stałe godziny rezerwacji boiska dla rozgrywek ligi Masters to 17 – 19 w każdy wtorek i czwartek.  Poza tymi terminami zawodnicy są proszeni o robienie indywidualnych rezerwacji.
 6. Wyniki meczów należy wpisywać na listę wywieszoną na tablicy ogłoszeń badmintona lub zgłaszać w recepcji Klubu. Wyniki dwóch meczów rozegranych pomiędzy tymi samymi zawodnikami należy wpisywać sumarycznie.
 7. Wszystkie mecze pierwszej edycji ligi Masters powinny zostać rozegrane do końca grudnia 2013r.
 8. Do pierwszej edycji ligi Masters zostali zakwalifikowani gracze, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w poprzednich rozgrywkach.
 9. W przypadku rezygnacji któregoś zawodnika w trakcie rozgrywek, zostaną skasowane wyniki wszystkich meczów danej osoby.
 10. W przypadku takiej samej ilości meczów wygranych, o miejscu w rankingu będzie decydować ilość setów przegranych.
 11. Gracze, którzy zajmą cztery pierwsze miejsca w rankingu końcowym, rozegrają jednodniowy turniej o mistrzostwo ligi Masters.
 12. Turniej finałowy zostanie rozegrany systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, punktacja do 15.
 13. O kolejności meczów będzie decydować losowanie.
 14. Miejsca od 1 do 4 zostaną wyznaczone na podstawie stosunku setów wygranych do przegranych. W przypadku takiego samego stosunku zostanie rozegrany jeden set rozstrzygający.
 15. Wszystkie mecze powinny zostać rozegrane lotkami Yonex 2000, kolor zielony. Zawodnicy mogą zgodnie ustalić grę innymi lotkami. Nie dotyczy to turnieju finałowego.
 16. Nagrodami w turnieju finałowym będą:

– I miejsce – puchar imienny z logo klubu, karta na 1 miesiąc członkostwa w klubie gratis, nagrody sponsora rozgrywek o wartości ok.300zł (akcesoria sportowe), upominki niespodzianki ufundowane przez Klub,

– II miejsce – puchar imienny z logo klubu, karta na 1 miesiąc członkostwa w klubie gratis, nagrody sponsora rozgrywek o wartości ok.200zł (akcesoria sportowe), upominki niespodzianki ufundowane przez Klub,

– III miejsce – puchar imienny z logo klubu, karta na 1 miesiąc członkostwa w klubie gratis, nagrody sponsora rozgrywek o wartości ok.100zł (akcesoria sportowe), upominki niespodzianki ufundowane przez Klub,

– IV miejsce – puchar pamiątkowy, upominki niespodzianki ufundowane przez Klub.

Nagrody w kolejnych edycjach ligi mogą się  różnić.

 1.  Turniej finałowy zostanie rozegrany po zakończeniu rozgrywek ligi, w terminie dogodnym dla wszystkich uczestników. Jeśli któryś z graczy zakwalifikowanych do turnieju finałowego zrezygnuje z udziału, zastąpi go gracz z kolejnego miejsca rankingu końcowego.

 

ZASADY ROZGRYWEK LIGI CHALLENGER

 

 1. Rozgrywki ligi Challenger będą się odbywały równolegle do rozgrywek ligi Masters.
 2. W rozgrywkach ligi Challenger mogą wziąć udział wszyscy członkowie Klubu, którzy nie będą grali w bieżącej edycji ligi Masters.
 3. Zasady rozgrywek ligi Challenger są takie same, jak ligi Masters.
 4. Gracze, którzy zajmą dwa pierwsze miejsca w rankingu końcowym ligi oraz gracze z dwóch ostatnich miejsc rankingu ligi Masters, rozegrają turniej jednodniowy o awans do kolejnej edycji rozgrywek ligi Masters.
 5. Turniej ten odbędzie się na takich samych zasadach jak turniej finałowy ligi Masters.
 6. Gracze, którzy zajmą dwa pierwsze miejsca w tym turnieju, uzyskają prawo gry w kolejnej edycji ligi Masters.
 7. Jeżeli w kolejnej edycji ligi Masters zgłoszonych będzie mniej niż ośmiu zawodników, dwie pierwsze osoby  z rankingu ligi Challenger uzyskają awans automatycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *