Sauny

Sauna to więcej niż sposób na relaks – to sztuka! Nie od razu musisz poznać wszystkie jej tajniki.

Stary Hangar oferuje Ci coś specjalnego. Po zdrowym wysiłku w strefie fitness masz szansę wypróbować dobroczynnego działania pierwszej w Gliwicach profesjonalnie zaprojektowanej strefy saun.

Sauna to zgodnie z definicją pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i duża (łaźnia parowa) bądź niska (łaźnia fińska) wilgotność. Ale sauna to znacznie więcej. To symbol zdrowia i zahartowanego organizmu. Nie ma w tym ani trochę przesady. Udowodniono bezspornie znakomity terapeutyczny wpływ sauny o odpowiednio dobranych parametrach na osoby z dolegliwościami mięśni, stawów i kręgosłupa, chorujące na astmę, nadciśnienie, choroby kardiologiczne, bóle reumatyczne, a nawet anoreksję.

Bez sauny trudno sobie również wyobrazić poprawę wydolności (także w sportach wytrzymałościowych) i ogólnego stanu zdrowia, zwłaszcza, gdy prowadzimy aktywny tryb życia.

Z ludźmi, którzy dotrzymują kroku współczesności i stają naprzeciw wielkich wyzwań, sauna potrafi czynić cuda.

Projektując Strefę Saun pomyśleliśmy o tym, co lubisz. Sam wybierasz saunę najlepszą dla Ciebie.

Sauna sucha, dla 20 osób, przystosowana do prowadzenia rytuałów saunowych. Temperatura od 85°C do 90°C na ławach górnych, przy wilgotności rzędu 10%-25%, to propozycja dla najbardziej zaawansowanych. Niższy poziom ław umożliwia relaks w niższej temperaturze.

Łaźnia parowa, to propozycja dla tych, którzy nie czują się dobrze w wysokich temperaturach. Wilgotność sięga tu nawet do 100%, a temperatura waha się od 45°C do 48°C.

Bezpośrednio po treningu, a przed wejściem do sauny suchej lub łaźni parowej, warto wejść na około półgodzinny seans do sauny na podczerwień. Temperatura między 35°C a 50°C będzie miała zbawienny wpływ na strudzone mięśnie i stawy i zregeneruje je znakomicie, dzięki specjalnie dobranemu zakresowi promieniowania podczerwonego. Te tzw.  „kabiny Infrared” są bardzo cenione przez sportowców. Rozgrzewają ich przed treningiem i regenerują po. W Starym Hangarze przeznaczone są właśnie dla Ciebie.
Nie zapomnieliśmy o schłodzeniu rozgrzanych w saunach ciał! Stanowiska prysznicowe, także z atrakcjami w rodzaju „kubła zimnej wody”, znakomicie pobudzą do dalszej aktywności.

Po ogrzaniu i schłodzeniu ciała Państwa zmysły zostaną ukojone w relaksacyjnej strefie z tężnią solankową i ścianą solną. Odprężający dźwięk i aromat pozwolą wyciszyć się i dać wypoczynek, nie tylko fizyczny ale i duchowy.

Rozgrzewanie, relaks, regeneracja – to po prostu sauna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *