MASAŻ

Masaż to rodzaj terapii wykorzystujący bodźce mechaniczne przy użyciu rąk terapeuty lub przeznaczonych do tego urządzeń. W praktyce masaż polega na wykonywaniu określonych, rytmicznych ruchów. Ważne jest tutaj odpowiednie tempo oraz siła z jaką jest wykonywany. W Centrum Zdrowego Ruchu mamy w ofercie masaż klasyczny, relaksaycjny oraz Rozluźniający masaż powięziowy.

Zdrowie jest najcenniejszą rzeczą jaką mamy i koniecznie trzeba o nie dbać. A dbać o zdrowie można na wiele różnych sposobów. Czy to poprzez sport, zdrowe odżywianie czy wizyty u fizjoterapeuty i w gabinetach masażu.

 

 

Jakie korzyści daje masaż:

Relaksuje i redukuje stres

Częste poddawanie się sytuacjom stresowym oddziałuje nie tylko na psychikę, ale też na stan mięśni. Zestresowane ciało jest spięte i obolałe. Masaż pomoże Ci się zrelaksować, rozluźni napięte mięśnie oraz wpłynie pozytywnie na Twoją psychikę. Dzieje się tak dlatego, że podczas masażu pobudzane zostają hormony odpowiadające za dobry nastrój.

Daje ulgę napiętym mięśniom

Nadmierne napięcie mięśni może być wywołane, stresem, ale także nieprawidłowymi nawykami ruchowymi, pracą wymagającą jednostajnych czynności, angażujących wciąż te same grupy mięśniowe, czy regularnymi treningami. Odpowiednio wykonany masaż powoduje lepsze zaopatrzenie mięśni w tlen i substancje odżywcze. Ulegają one rozluźnieniu, stają się bardziej elastyczne i jędrne. Zdolność do pracy takiego mięśnia wzrasta nawet 5 krotnie! Po masażu poprawia się również ruchomość stawów. Jest to spowodowane lepszym odżywieniem ścięgien i więzadeł, które stają się elastyczniejsze i bardziej wytrzymałe. Masaż pomoże również uporać się z dolegliwościami kręgosłupa, czy stawów, jeśli są one spowodowane brakiem równowagi mięśniowej w organizmie.

Poprawia stan i wygląd skóry

Masaż powoduje rozszerzenie podskórnych naczyń krwionośnych, dzięki czemu zapewnia jej lepsze dotlenienie i odżywienie. Tak zaopatrzona skóra staje się gładsza, jędrniejsza i elastyczniejsza. Z tego powodu masaż jest świetnym narzędziem w walce z cellulitem. Oczywiście w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Podczas masażu z powierzchni skóry usunięty zostaje martwy naskórek, a ujścia gruczołów potowych i łojowych zostają otwarte.

Usprawnia działanie układu krążenia, limfatycznego oraz oddechowego

Podczas masażu szybko można odczuć, że ciało ulega rozgrzaniu. Spowodowane jest to szybszym krążeniem krwi, wywołanym odpowiednimi ruchami masażysty. Tak usprawnione krążenie powoduje, że serce zaczyna wolniej bić, a oddech się uspokaja. Regularny masaż może pomóc także w przypadku obrzęków kończyn, ponieważ pobudza do działania również układ limfatyczny.

SKORZYSTAJ JUŻ DZIŚ

Zapisz sie telefonicznie lub w recepcji Centrum