FAQ

Pierwszy raz w Klubie

Dlaczego chcecie mnie zważyć podczas pierwszego treningu?

Posiadamy bardzo zaawansowaną wagę, która przepuszczając przez ciało impulsy elektryczne bada skład naszego organizmu. Każda osoba biorąca udział w treningu wprowadzającym podlega badaniu i opisowi naszego trenera. Pośród wielu parametrów określanych przez ten sprzęt można wymienić:

  • – ilość tkanki mięśniowej
  • – ilość tkanki tłuszczowej
  • – ilość wody w ograniźmie
  • – wiek metaboliczny, czy procentową zawartość tkanki tłuszczowej

 

Co wziąć ze sobą na pierwszy trening?

Zaczynając swoją przygodę ze Starym Hangarem potrzebujesz jedynie podstawowych rzeczy, takich jak: obuwie sportowe, klapki pod prysznic, wygodny strój, ręcznik do kąpieli oraz ręcznik, który kładziesz na maszynach do ćwiczeń. Nie zapomnij o wodzie – uzupełnienie płynów jest ważne.

Czy przed pierwszym treningiem mogę jeść i pić?

Zaleca się niespożywanie jedzenia i napojów na półtora godziny przed badaniem.

Czy trening wprowadzający jest bezpłatny?

Tak. Zawiera: wywiad z trenerem, badanie na wadze, ustawienie maszyn oraz trening 36 minut.

Jak zachowywać się w Klubie?

Przestrzegaj regulaminu, odnoś na miejsce wszystkie hantle oraz innego rodzaju przyrządy, bądź kulturalny, pomagaj innym osobom, gdy widzisz, że ktoś sobie nie radzi. Z klubu Stary Hangar nie mogą korzystać osoby pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Na zajęcia fitness przychodź z maksymalnym 10 minutowym opóźnieniem.

Czy Trener mógłby przeprowadzić ze mną trening personalny i dobrać mi dietę?

W Starym Hangarze posiadamy szeroką kadrę trenerów personalnych. Każdy z Naszych trenerów odbył szkolenia w zakresie różnych dziedzin treningowych oraz dietetyki. Treningi personalne oraz diety są odpłatne, a klubowicz ma prawo decydowania z jakim trenerem chce współpracować.

Podczas pierwszego bezpłatnego treningu z trenerem zostanie ustalony przykładowy jadłospis. Zachęcamy do skorzystania z karnetu OPEN I Klasa, który to w ofercie ma 1 trening personalny w miesiącu.

Urządzenia MILON

Podstawowe zalety

Czas trwania treningu: 17,5 ewentualnie 36 minut.
Gigantyczna oszczędność czasu w porównaniu do klasycznego treningu

Bezpieczny trening dzieki funkcji MEMORY equipmentu.
Automatyczne ustawienie maszyn poprzez zaprogramowaną przez trenera kartę z indywidualnymi parametrami.

Bez szmeru
Poziom hałasu w klubie drastycznie zredukowany.

Najefektywniejszy trening dzięki zmiennej fazie ekscentrycznej.
Dodatkowe obciążenie w ekscentrycznej fazie ruchu powoduje wzrost efektywności około 30%.

Sterowanie sprzętu kartą chipową umożliwiająca kompletną dokumentację odnoszonych sukcesów.

Doskonały monitoring dzięki indywidualnym kartom chipowym.
Każda karta posiada zapisane indiwidualne ergonomiczne ustawienia jak również obciążenia treningowe rejestrując postępy w treningu.

 

Czy trening MILON jest dla mnie?

Dzięki indywidualizacji obciążeń, Milon może być stosowany zarówno przez osoby początkujące, jak i zaawansowanych sportowców (jako rozgrzewka lub uzupełnienie podstawowego treningu). Ergonomia i bezpieczeństwo maszyn pozwalają na ćwiczenia także osobom starszym oraz po urazach.

Różne obciążenia mogą być generowane podczas cyklu ruchu. Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu mięśnie pracują w dwóch fazach jednocześnie: ekscentrycznej i koncentrycznej. Ciężar może być ustawiany dla każdej z tych faz z dokładnością co do 1 kg.

Możliwość takiej adaptacji urządzenia powoduje, że trening jest 30% bardziej efektywny niż na zwykłych urządzeniach opartych o ciężary. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość ustawienia różnych treningów w zależności od ustalonych celów treningowych oraz możliwości trenującego.

Założenia treningowe

Podstawą jest tu obwód siłowo – wytrzymałościowy, czyli tzw. obwód zdrowia złożony z 12 urządzeń ustawionych w kręgu: sześciu maszyn oporowych na najważniejsze partie mięśniowe oraz sześciu maszyn cardio.

Podstawowy trening Milon odbywa się na 6 maszynach kształtujących siłę (każdą partię mięśni ćwiczymy przez 1 minutę) oraz 2 maszynach cardio (na każdej z nich ćwiczymy po 4 minuty). Jeden obwód trwa 17,5 minuty, co, razem z przerwami na odpoczynek i zmianę maszyny, daje 36 minut na całą sesję treningową

Najważniejsze:
  • Wystarczy 8 treningów w miesiącu po 36 minut, by osiągnąć zamierzony cel.
  • Nic nie trzeba ustawiać! Wszystkie parametry ustawią się automatycznie po wczytaniu karty.
  • 36 minut to optymalny czas treningu, pozwalający na spalanie kalorii także po jego zakończeniu
  • Żadnych ciężarów. Tylko bezpieczne i nowoczesne maszyny.
  • 30% wyższa efektywność treningu (dzięki możliwości zróżnicowania obciążenia dla ruchów koncentrycznych i ekscentrycznych).
  • Stałą opieka trenera, który dzięki systemowi Milon CARE monitoruje przebieg treningu i efekty, a także motywuje do regularnych treningów.
Co w przypadku kolejki do okręgu?

Jest to sytuacja bardzo rzadka. Obowiązującą zasadą jest ta, że osoba która przychodzi do klubu, ma pierwszeństwo zajęcia maszyny przed osobą, która kończy pierwszy okręg. W przypadku przyjścia 3 osób naraz muszą one ustalić między sobą, która zaczyna. Dwie następne muszą poczekać odpowiednio jedną i dwie minuty by rozpocząć trening. Dopiero po nich, na pierwszą maszynę drugiego okręgu, może wejść osoba kończąca pierwsze okrążenie.

Co jeśli zapomnę lub zgubię kartę?

Jeśli zapomnisz karty, bez obaw zgłoś się do Trenera, który na czas treningu wyda kartę zastępczą.

W razie zagubienia karty zostanie wydany duplikat.

Czy mogę zmienić ustawienia maszyn podczas treningu?

Tak, jednak zmiany obciążeń w głównej mierze spoczywają na trenerach, którzy ustalają plan treningowy.

Czy mogę ćwiczyć gdy na sali nie ma trenera?

Tak. Wszystkie informacje i obciążenia są zapisane na karcie chipowej. Po włożeniu karty maszyna dostosuję się do parametrów osoby ćwiczącej.

Czy przed ćwiczeniami MILON potrzebna jest rozgrzewka?

Milon wychodzi z założenia, że człowiek zawsze powinien być gotowy do wysiłku fizycznego. W indywidualnych przypadkach można wykonać rozgrzewkę we własnym zakresie w klubie, bądź np. na parę minut dosiąść roweru cardio.

Czy podczas treningu należy pić wodę?

Należy uzupełniać płyny podczas treningu, jednak w trakcie treningu 36 minut jest to dozwolone tylko podczas przerwy między pierwszym a drugim okrążeniem.

Czy posiadając kartę Multisport, OK System lub Fit Profit mogę korzystać z maszyn MILON?

Oczywiście! Każda osoba uczęszczająca do naszego Klubu ma możliwość wyrobienia karty do maszyn MILON.

Strefa Wellness

Czy obowiązują zasady poprawnego saunowania?

Tak. Zachęcamy do zapoznania się z Zasadami Poprawnego Saunowania.

Jakie sauny znajdują się w Strefie Wellness?

W Strefie Wellness znajduje się sauna fińska (sucha) , sauna parowa oraz sauna Infra-red. Posiadamy również strefę relaksu z tężnią solankową.

Czy można wypożyczyć ręcznik?

Tak, można za dodatkową opłatą w wysokości 5 zł/ ręcznik

Czy można wchodzić do sauny parowej w ręczniku?

Niestety nie, ręcznik będzie mokry, co może wpływać niekorzystnie na równomierne nagrzewanie się ciała. Należy pamiętać o spłukaniu miejsca siedzenia wodą przed oraz po skorzystaniu z sauny.

Co to są rytuały saunowe?

To rytuał o stopniowym podwyższaniu temperatury ciała przez polanie kamieni wodą z dodatkiem naturalnych aromatów i rozprowadzeniu powietrza specjalnymi technikami, wykonywany przez saunamistrza w saunie suchej. Seans trwa 15 minut.

Rytuały saunowe odbywają się każdy poniedziałek, środę, piątek (19:40) oraz niedzielę (18:40)

Czy rytuały saunowe są dodatkowo płatne?

Nie. Na rytuały saunowe obowiązuje wejście z karnetu bądź odbicie kartami sportowymi. Jednorazowe wejście na strefę saun to koszt 27zł.

Zajęcia Fitness

Czy oferujecie zajęcia dla mam z dzieckiem?
Tak! Tylko u nas znajdziesz zajęcia specjalistyczne AKTYWNA MAMA – przeznaczone dla mam z małymi dziećmi (do roku życia). Najlepsza okazja by aktywnie, blisko malucha spędzić czas jednocześnie pracując nad formą
Czy oferujecie zajęcia dla kobiet w ciąży?

Oczywiście ! W Starym Hangarze odbywają się zajęcia specjalistyczne„AKTYWNE 9M” prowadzone przez odpowiednio wykształcony personel. Bądź aktywna!

Czy istnieje górna granica wieku? Czy starsze Panie również uczestniczą w zajęciach?

Nie ma takiego pojęcia, w zajęciach uczestniczą Panie w każdym wieku ! Jeśli masz wątpliwości to nasza instruktorka spotka się z Tobą i zaproponuje najbezpieczniejszy rodzaj zajęć.

Funkcjonowanie Klubu

Na czym polega zawieszenie karnetu?

Jeżeli z jakiegoś powodu musisz zrobić przerwę w treningach, możesz skorzystać z zawieszenia karnetu*. Pierwsze 30 dni zawieszenia w roku jest darmowe. Za każde następne 30 dni obowiązuje opłata 20zł.

Aby dokonać zawieszenia możesz odwiedzić Nasz Klub i wypełnić druk lub napisać na zawieszenia@staryhangar.pl

*Usługa dotyczy karnetów miesięcznych z cykliczną płatnością

Jaki oferujecie karnety członkowskie?

Oferujemy karnety:

1. miesięczne z umową długoterminową
2. miesięczne bez umowy długoterminowej.
3. karnety sezonowe zależne od aktualnej promocji

Pełną listę oferowanych usług znajdą Państwo na stronie Rodzaje Karnetów Członkowskich

Czy na terenie Klubu dostępne jest WiFi?

Tak! Zapytaj w recepcji o hasło

Czy istnieje kącik dla dzieci?

Pokład zabaw otwarty jest w roku szkolnym w poniedziałki, środy oraz piątki w godzinach 16:30 – 21:00. W tym czasie wykwalifikowana animator może bezpłatnie zająć się Twoją pociechą.

Czy potrzebuję kłódkę do szafki?

Nie. Nasze szafki działają na indywidualny czterocyfrowy kod ustalony przez Ciebie ? Dzięki temu masz pewność, że nikt nie zajrzy do Twojej szafki podczas Twoich ćwiczeń.

Pamiętaj jednak zabrać wszystkie rzeczy z szafki, gdyż o godzinie 22 wszystkie szafki zostają opróżnione przez obsługę. Gdybyś jednak zapomniał czegoś, zgłoś się do Recepcji!