Strefa MILON

Milon to przede wszystkim fachowa wiedza i lata badań nad biomechaniką, fizjologią i efektywnością wysiłku fizycznego, podana w postaci wysokiej klasy sprzętu treningowego z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Na bazie wieloletnich badań i doświadczeń stworzono koncepcję łatwego, efektywnego i bezpiecznego treningu obwodowego.

Nasze maszyny

Seated rowing

mięśnie dwugłowe ramienia (biceps) równoległoboczny, najszerszy grzbietu

Leg Extension

Nowoczesna maszyna treningowa na mięśnie czworogłowe. Urządzenie służy do ćwiczeń i fizjoterapii mięśni nóg poprzez angażowanie tkanki czworogłowej, co pozwala ją wzmocnić, rozbudować oraz zwiększyć ruchomość stawów.i

Leg Curl

Nowoczesna maszyna na mięśnie dwugłowe uda. Służy do ćwiczeń i fizjoterapii mięśni nóg poprzez angażowanie tkanki dwugłowej co pozwala ją wzmocnić i rozbudować.

Chest press

mięśnie piersiowe większe i mniejsze, mięsień naramienny, mięsień trójgłowy

Ergometr

Nowoczesne urządzenie treningowe służące do ćwiczeń i fizjoterapii mięśnia sercowego poprzez rehabilitację kardiologiczną. Wzmacnia mięśnie pośladków i nóg.

Leg Extension

mięsień czworogłowy ud, grupa mięśni przywodzicieli

Leg Curl

mięsień dwugłowy uda, półbłoniasty, półścięgnisty, smukły, płaszczkowaty, mięsień brzuchaty łydki

Crosswalker

Nowoczesna maszyna eliptyczna służąca do ćwiczeń i fizjoterapii mięśnia sercowego poprzez rehabilitację kardiologiczną. Wzmacnia mięśnie pośladków, nóg i ramion.

Czym jest milon?

Obwód milon składa się z 12 maszyn ustawionych w kręgu. Maszyny sterowane są wcześniej zaprogramowaną kartą, dzięki czemu automatycznie dostosowują swoje parametry do ćwiczącego. Zamiast tradycyjnych stosów zastosowano silnik oporowy, co podnosi efektywność treningu o 30%.

TRENING
Trening milon odbywa się na 6 urządzeniach siłowych (po 1 minucie na każdą partie mięśni) oraz na 2 maszynach cardio (rower – 4 min, crosswalker – 4 min). Jeden obwód zajmuje 17,5 minuty, a cały trening trwa 35 minut.

Zalety i cele treningu

Inteligentna forma treningu MILON cechuje się dużą efektywnością. Ze względu na możliwość zróżnicowania obciążenia dla ruchów koncentrycznych i ekscentrycznych, trening na obwodzie MILON jest aż o 30% bardziej efektywny niż na tradycyjnej siłowni! To coś właśnie na miarę naszych czasów, gdzie każdy szanuje swój wolny czas i chce go dobrze wykorzystywać. Spersonalizowany trening dla każdego z was, ustalony indywidualnie do waszych potrzeb i oczekiwań. Dla  młodego i starszego, kobiety i mężczyzny… Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Takie było też dla projektujących dostępny u nas sprzęt do ćwiczeń. Eliminując obciążenia w postaci fizycznej skupiono się na oporze elektrycznym, który sterowany komputerowo zastępuje stalowe odlewy z ubiegłego wieku. Dzięki temu opór nie może spaść, wyrwać uchwytu z rąk, przydusić czy zmusić Cię do przyjęcia pozycji sprzecznej z naszą anatomią. Oczywiście nad całością przez cały czas czuwa wykwalifikowana kadra trenerska, która odpowie na wszystkie pytania i pod której czujnym okiem nie ma miejsca na żadną kontuzję.

Efektywność

Proponowany przez nas trening pobudza metabolizm, zmusza większość partii mięśniowych do ruchu i dzięki pobudzaniu mięśni w fazie ekscentrycznej sprawia, że znacznie poprawia się nasza koordynacja nerwowo-mięśniowa i wytrzymałość mięśni oraz ścięgien. Ćwicząc kilka razy po 36 minut tygodniowo nie zostaniesz kulturystą ani mistrzem cross fitu, w stu procentach jednak wyrobisz normę ruchu, która stanowi cienką granicę między byciem w formie, a byciem „człowiekiem z kanapy” nie do końca panującym nad ilością zatrzymanych w organizmie kalorii.To właśnie nazywamy efektywnością – wymarzone rezultaty pozbawione “wycisku”, który często bywa powodem szybkiego zniechęcenia.

Szybkość

Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom stworzyliśmy możliwość kompleksowego treningu, który zajmuje jedyne 36 minut. Innowacyjność naszej propozycji polega na tym, że trening jest maksymalnie efektywny, dzięki czemu zadowalające rezultaty osiąga się ćwicząc rzadziej. Rekomendujemy 2 treningi na 10 dni, czyli 6 w miesiącu, a to raptem 3,5 godziny w miesiącu. Przez 36 minut ćwiczysz wszystkie kluczowe dla Twojego zdrowia i ogólnego rozwoju fizycznego partie mięśni.
Jakby na to nie patrzeć – szybciej się nie da. Więc jeśli cierpisz na chroniczny brak czasu, ćwicz z nami, a zaoszczędzone minuty przeznacz na inne, równie ważne aktywności.

 Łatwość

Wszystkie opisywane zalety zawdzięczamy rewolucyjnemu systemowi treningów i nowoczesnemu sprzętowi, którym dysponujemy. Każda  wyposażona w komputer i wyświetlacz LCD maszyna sprawia, że ćwiczenie na niej jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, a podłączenie każdej z nich do prądu skutkuje brakiem obciążenia w postaci hantli i dokładanych „odważników”.To właśnie dzięki silnikom elektrycznym stawiającym opór obciążenie dopasowywane jest dynamicznie i odpowiednio do Twoich możliwości. Każda maszyna rozpoznaje Twoją osobę i wie, na co Cię stać – po wsunięciu karty magnetycznej automatycznie dostosowuje obciążenie i zakres możliwego ruchu a także parametry takie, jak wysokość siedziska i kąty nachylenia. 

Chcesz wiedzieć więcej? przyjdź na pierwszy trening