Tenis StołowyTenis stołowy dla ciała i umysłu!

AKADEMIA TENISA STOŁOWEGO:

W Starym Hangarze możecie Państwo nie tylko grać z przyjaciółmi ale również szlifować swoje umiejętności dzięki, treningom z 7 krotnym mistrzem Polski, wielokrotnym mistrzem Egiptu, Turcji i Afryki – Marianem Strzałką.

A także z były dwukrotnym wicemistrzem Polski w singlu i srebrnym medalistą drużynowych mistrzostw Europy – Jarosławem Tomickim.

 

Ping-pong jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pomaga nie tylko w prawidłowym rozwoju fizycznym dziecka, ale też emocjonalnym.
W ping-ponga mogą grać już kilkuletnie dzieci, młodzież, a na nawet osoby starsze. Tenis stołowy, to także doskonała propozycja dla osób z częściową lub wysoką niepełnosprawnością; na turniejach niepełnosprawni mogą konkurować z osobami pełnosprawnymi.
Światowej sławy neurofizjolodzy zgodnie twierdzą, że tenis stołowy pomaga w rozwijaniu inteligencji, poprawie koordynacji ruchowej i budowaniu świadomości własnego ciała.
Gra w ping-ponga pomaga skoordynować pracę dłoni ze zmysłem wzroku; gdy zawodnik rozgrywa spotkanie, musi być wyjątkowo skupiony na piłeczce, by odpowiednio szybko zareagować –  tego typu ćwiczenia są doskonałe dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Mecze tenisa stołowego mogą rozgrywać całe rodziny. Jest to więc wspaniały sposób na spędzenie udanego popołudnia z najbliższymi. Skorzystają na tym zarówno dzieci, jak i rodzice. Jakie korzyści z gry w tenisa stołowego mają osoby dorosłe? Przede wszystkim mogą poprawić kondycję, refleks oraz zachować młody wygląd! – takiego odkrycia dokonał amerykański doktor Win Wenge, autor bestsellerów „Iloraz Einsteina” oraz „Nowa Metoda Osobistego Wzrostu i Rozwoju”. Wenger wywnioskował, że tenis stołowy może spowolnić procesy starzenia się. Teza badacza opiera się na następującym założeniu: Tenis stołowy wymaga użycia w największym stopniu wzroku, który stymuluje śródmóżdże. A to właśnie śródmóżdże jest źródłem aktywowania wszystkich funkcji ciała oraz komórek. Co prawda nie ma naukowych dowodów na poparcie tezy badacza, ale czyż nie brzmi ona przekonująco?

Tenis stołowy z powodzeniem może być uprawiany na poziomie amatorskim bez większego przygotowania. Co więcej, stoły do ping-ponga znajdują się często w ogólnodostępnych miejscach, tj. świetlice, parki, a nawet remizy strażackie, w których każdy może bezpłatnie zagrać. Często zwykła rekreacyjna gra przeradza się w prawdziwą pasję i niekiedy w zawód.

Zapraszamy również do korzystania z członkostwa VIP,które uprawnia do nielimitowanego korzystania z kortów i  saun!

Szczegóły w klubie!

 

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA RAKIETEK I PIŁECZEK.

Zarezerwuj stoł