Squash czy to prawda ze spalisz 1000kcl w godzinę gry?
Squash to świetna gra towarzyska, którą można uprawiać w gronie znajomych przyjaciół osób które nie są zwolennikami sportu.

Squash wyzwala mnóstwo pozytywnych emocji i dostarcza wiele radości – rywalizacja i tempo gry gwarantują przyjemna atmosferę i świetną zabawę. Zasady są bardzo proste i każdy opanuje je bez trudu, nawet za pierwszym razem. Przy tak intensywnym treningu nie wolno zapominać o rozgrzewce .

W czasie rozgrywki organizm traci około 1-2 litrów wody, więc regularne nawadnianie jest również niezbędne, ale przejdźmy do spalanych kcal

Internetowe kalkulatory podają, że osoba o wadze 80 kg przez 60 minut gry jest w stanie spalić ponad 1000 kalorii.

Może nie traktujmy tego dosłownie ponieważ ilość spalonych kcal jest zależna od intensywności  czasu i zaangażowania podczas gry ,ciężko wyobrazić sobie grę która trwa 1 godzinę bez przerwy Na pewno możemy założyć, że przy średnio intensywnej grze jesteśmy w stanie spalić ok. 500-600 kalorii w połączeniu z dobra zabawa daje nam bardzo zadawalający wynik .

.

 
 

Paweł Podgórski

Od wielu lat gromadzi i poszerza swoją wiedzę na temat różnych rodzajów aktywności fizycznej, począwszy od kulturystki, nowych form fitnessu i kształtowania ciała. Początkową swoją wiedzę zdobywał poprzez czytanie wielu książek na temat sportu oraz dietetyki. Drugim krokiem w zakresie rozszerzania wiedzy było przechodzenie wielu szkoleń i warsztatów.