Co ma wspólnego zimno z medycyną estetyczną?
Pisaliśmy już o wpływie zimna na nasz organizm oraz jak się do niego przyzwyczaić, aby móc czerpać przyjemność np., z morsowania.
Dzisiaj będzie o zastosowaniu krioterapii w kosmetyce. Jeśli mamy problem z cellulitem, rumieniem, znamionami, z rozszerzonymi naczynkami czy innymi niedoskonałościami naszej cery, warto skorzystać z krio-zabiegów.
Zimno wcale nie musi być nieprzyjemne i szkodliwe, szczególnie dla naszej skóry. Jednak prawdą jest, że najczęściej kojarzy się nam ono z szarą, przesuszoną i zaczerwienioną cerą. Dlatego może dziwić, iż zimno może posiadać również właściwości lecznicze.
Nasze naczynia krwionośne nie zawsze są w stu procentach sprawnie, przez co tlen wraz z potrzebnymi składnikami odżywczymi nie jest dostarczany komórkom. Kiedy zadziałamy miejscowo niską temperaturą na wybrany odcinek skóry, naczynia krwionośne będą najpierw się obkurczać, a następnie rozszerzać. Dzięki temu, uwolnią się wszystkie zmagazynowane w skórze składniki, a to sprawi, że nasza cera stanie się ładniejsza.
Co daje zabieg krioterapii?
Dzięki niemu skóra staje się bardziej dotleniona, a co za tym idzie-jędrna i świetlista. Krioterapia pomaga również w walce ze zmarszczkami (kriolifting), gdyż podczas zabiegu krioterapii wprowadzane są do skóry kosmetyki przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Pobudzona zimnem skóra znacznie lepiej wchłania wszelkie preparaty kosmetyczne, które dzięki niskiej temperaturze mogą trafić do głębszych warstw naskórka. W ten sposób owal naszej twarzy poprawia się, zmarszczki stają się wygładzone, a naskórek pobudzony do regeneracji.
Za pomocą krioterapii można pielęgnować nie tylko twarz, ale także dekolt, brzuch, szyję, pośladki i ramiona. Zabiegi przeprowadzane w temperaturze -15 °C stosowane są przy redukcji rozstępów, obrzęków czy pajączków oraz uelastycznianiu i ujędrnianiu skóry.
Przy kriozabiegu nie ma ryzyka odmrożenia, ponieważ skórę traktuje się zimnem punktowo oraz przez bardzo krótki okres czasu. Zabieg nie boli, poza tym jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych.