Każdy z nas wie, że gdy przestajemy trenować i przeciągamy to w czasie, wychodzimy z tak zwanego rytmu treningowego i nasz organizm odzwyczaja się od  treningu i przestaje nam brakować  wysiłku wysiłku fizycznego .

Zachęcimy Cię do powrotu do formy, ponieważ jest to łatwiejsze niż ci się wydaje!

Zniechęca Cię do powrotu spadek formy sylwetkowej, kondycyjnej i siłowej – to niestety, ale następstwo braku regularnego treningu.

Na początek powrotu do formy najlepszym rozwiązaniem jest trening FBW (trening całego ciała) przez około 4-6 tygodni. Przez pierwsze 2 tygodnie trenuj 3x w tygodniu, następnie zwieszaj treningi do 4x w tygodniu.. Zacznij od treningu na małym obciążeniu i stopniowo zwiększaj je. Na pewno szybciej zwiększysz obciążenia i prędzej niż za pierwszym razem, osiągniesz poprzedni poziom wytrenowania.

Organizm pamięta swój dawny stopień wysiłku, tylko musimy go zasymulować do powrotu do dawnej formy                          i w przyspieszonym tempie wraca do formy, bo zapamiętał sporo adaptacji. Układ krążenia zachowuje wiele korzyści               z okresu szczytu formy. Podczas treningów przez ciągły przepływ informacji między mózgiem a mięśniami, z każdą serią ruchy się optymalizują. I nie bez powodu nazywamy tak zwaną pamięcią mięśniowa !

To co, kiedy widzimy się na siłowni? 🙂

 
 

Paweł Podgórski

Od wielu lat gromadzi i poszerza swoją wiedzę na temat różnych rodzajów aktywności fizycznej, począwszy od kulturystki, nowych form fitnessu i kształtowania ciała. Początkową swoją wiedzę zdobywał poprzez czytanie wielu książek na temat sportu oraz dietetyki. Drugim krokiem w zakresie rozszerzania wiedzy było przechodzenie wielu szkoleń i warsztatów.