Trening klatki piersiowej samymi hantelkami

Klatka to priorytet większości ćwiczących na siłowni. I wielu z ćwiczących trenuje cały czas w podobny sposób. Jeżeli brakuje ci pomysłu na zmianę treningu proponuje trening klatki piersiowej samymi hantlami. Odstawiamy sztangę na miesiąc na bok na pewno spowoduje to dobra zmianę w rozwoju tej partii mięśniowej. Kiedy ostatnio twój plan składał się tylko z rożnego rodzaju wyciskania hantli? jeżeli nie pamiętasz to czas na wprowadzenie tego planu .

Ćwiczenia na klatkę piersiową z hantlami mogą stanowić pełnoprawny odpowiednik treningu ze sztangą na siłę i masę.

Dzięki specyfice ruchu i ułożeniu nadgarstków podczas uchwytu, trening hantlami zapewnia, lepszą kontrolę ciężaru. A także mocniejsze i pełniejsze rozciągnięcie mięśni piersiowych, mniejsze obciążenie nadgarstków. Hantle pozwalają również zaangażować w większym stopniu m.in. stabilizatory.

 
 

Paweł Podgórski

Od wielu lat gromadzi i poszerza swoją wiedzę na temat różnych rodzajów aktywności fizycznej, począwszy od kulturystki, nowych form fitnessu i kształtowania ciała. Początkową swoją wiedzę zdobywał poprzez czytanie wielu książek na temat sportu oraz dietetyki. Drugim krokiem w zakresie rozszerzania wiedzy było przechodzenie wielu szkoleń i warsztatów.